Zwiedzanie Pasażu Róży

Zwiedzanie Pasażu Róży

Mimo trwających w podwórzu przy ul. Piotrkowskiej 3 prac budowlanych instalacja „Pasaż Róży” będzie udostępniana publiczności podczas specjalnych spacerów. 

Pasaż Róży

Pasaż Róży

8 października 2014 r. w ramach Aneksu do Festiwalu Łódź Czterech Kultur po raz pierwszy w całości pokazana zostanie nowa instalacja Joanny Rajkowskiej „Pasaż Róży”. Na wernisaż z udziałem artystki zapraszamy o godzinie 17:00.

Aneks do Festiwalu

Festiwal Łódź Czterech Kultur wraca na Piotrkowską. 18 października 2014 r., w ramach Aneksu do Festiwalu łódzka publiczność raz jeszcze będzie mogła wziąć udział w warsztatach, pokazach, koncertach, wernisażach i konkursach. Wszystko od godziny 11:00 przy ul. Piotrkowskiej 3. Wstęp na wszystkie wydarzenia oczywiście bezpłatny.

Wolontariusze i Wolontariuszki – poszukiwani!

Wolontariusze i Wolontariuszki! Osoby z pasją do kultury i odrobiną wolnego czasu! Aneks do Festiwalu Łódź Czterech Kultur nie poradzi sobie bez Was – jak zawsze niezawodnych i niezbędnych. Macie chwilę 17 i/lub 18 października?

Cykl debat „Polska na Wolności”

Cykl debat „Polska na Wolności”

Jacek Żakowski porozmawia ze swoimi gośćmi na niezwykle ważne tematy: o miłości z Kazimierą Szczuką i prof. Zbigniewem Izdebskim; o edukacji z prof. Janem Hartmanem i Piotrem Pacewiczem; o pracy z prof. Juliuszem Gardawskim i Jackiem Santorskim oraz wreszcie o społeczeństwie z prof. Januszem Czapińskim i prof. Stanisławą Golinowską.

Wydarzenia w ramach projektu „Podwórka”

Wydarzenia w ramach projektu „Podwórka”

Osobną kategorią wydarzeń przygotowywanych specjalnie na festiwal są przedstawienia należące do trzyletniego projektu „Podwórka”. Projekt jest wspierany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Tramwaj Bez Kunia

Tramwaj Bez Kunia

Miasto, w którym mieszają się nie tylko wpływy etniczne, ale również folklor miejski z ludowym – to właśnie obraz rodzącej się na przełomie XIX i XX wieku Łodzi… Ziemia Obiecana rozrasta się, fabryki pączkują, pochłaniając okoliczne wsie, a wraz z nimi ich mieszkańców.

Cukunft

Cukunft

„Przyszłość” – to właśnie w jidysz znaczy cukunft. W tym wypadku przyszłość splatająca się z przeszłością, improwizacji jazzowych z tradycjami muzyki żydowskiej Europy Wschodniej.

Wehikuł wspomnień Miastograf

Wehikuł wspomnień Miastograf

Jeśli myślicie, że Łódź ma jedną historię – nie możecie być w większym błędzie. Jak pokazuje Stowarzyszenie Topografie, takich historii jest tyle, ilu mieszkańców liczy sobie miasto.

„Jeżyce”, Teatr Nowy z Poznania

„Jeżyce”, Teatr Nowy z Poznania

Jeżyce – jedna z najpiękniejszych, a zarazem najbardziej zaniedbanych dzielnic Poznania. Historie ich mieszkańców, w pierwszym dokumentalnym serialu teatralnym, opowiadają aktorzy spektaklu.

„Kołysanki Na Wieczny Sen” Leny Piękniewskiej

„Kołysanki Na Wieczny Sen” Leny Piękniewskiej

Życzenie spokojnego snu – wypowiadane każdego wieczoru, może przybrać też inny wydźwięk. „Kołysanki Na Wieczny Sen” to projekt poświęcony pamięci polskich Żydów, swoiste pożegnanie ze zmarłymi i próba uczczenia ich historii.

Obywatele Wschodniej 50

Obywatele Wschodniej 50

Przyzwyczajeni do szarości łódzkich podwórek mamy w zwyczaju mijać je w pośpiechu, bez głębszej refleksji czy choćby zastanowienia się nad ich historią.

KAIROS – koncert pieśni chóralnych

KAIROS – koncert pieśni chóralnych

Tajemnicze, spowite półmrokiem wnętrza kościoła pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego 14 czerwca wypełni piękna, potężna i tajemnicza muzyka kościołów Wschodu.

Marc Bernstein Big Band + Marc Bernstein Kwartet

Marc Bernstein Big Band + Marc Bernstein Kwartet

Spuścizna przodków – Żydów Europy Środkowo-Wschodniej – opowiedziana przez mieszkańca Nowego Jorku, miasta jazzu. Tak właśnie w jednym zdaniu można spróbować opisać muzykę uznanego na świecie saksofonisty i kompozytora Marca Bernsteina.

Kamienica Rewolucji 29

Kamienica Rewolucji 29

Zaskakujący, zadziwiający i oszołamiający – tak można opisać projekt, którego tematem stała się kamienica przy Rewolucji 29. Niezwykłe spojenie literatury, rozumianej nie zawsze konwencjonalnie, muzyki łódzkich zespołów, gry świateł i obrazów.

Wernisaż i Finisaż Galerii Jeansów

Wernisaż i Finisaż Galerii Jeansów

Kultura od najmłodszych lat? Czemu nie! Dzięki projektowi łódzkich edukatorów kulturalnych dzieci z centrum miasta przez kilka godzin dziennie będą tworzyły Sztukę – przez duże S.

„TimeBank”, Teatr Grotest Maru

„TimeBank”, Teatr Grotest Maru

  Czym jest czas? Czy zupełnie nami zawładnął? Czy czas to pieniądz? Pytania, które stawiamy sobie na co dzień artyści potrafią postawić w sposób zaskakujący i zupełnie nieprzewidywalny. Na przykład na fasadzie budynku Grand Hotelu w Łodzi. Tak, dokładnie – taniec, picie kawy czy wykonywanie codziennych czynności na wysokości trzeciego piętra – nikt nie przejdzie […]

Matthew Herbert „Dźwięki Łodzi” + L.Stadt

Matthew Herbert „Dźwięki Łodzi” + L.Stadt

  Światowej sławy muzyk elektroniczny brytyjskiego pochodzenia, Matthew Herbert, odwiedzi Łódź w pierwszy weekend czerwca. Przyjedzie na zaproszenie organizatorów Festiwalu Łódź Czterech Kultur, aby zaprezentować podczas koncertu na rynku Manufatury przygotowany specjalnie na tę okazję hymn miasta.

Koncert zespołu Delicatessen

Koncert zespołu Delicatessen

Zadziwiająca i zachwycająca mieszanka dźwięków i kultur. Muzycy, którzy spotkali się cztery lata temu w Londynie, reprezentują tak skrajne środowiska, że połączenie ich pracy i inspiracji nie może być nudne!