Matthew Herbert „Dźwięki Łodzi” + L.Stadt

herbert

 
Światowej sławy muzyk elektroniczny brytyjskiego pochodzenia, Matthew Herbert, odwiedzi Łódź w pierwszy weekend czerwca. Przyjedzie na zaproszenie organizatorów Festiwalu Łódź Czterech Kultur, aby zaprezentować podczas koncertu na rynku Manufatury przygotowany specjalnie na tę okazję hymn miasta.

Artysta, który w swoim dorobku ma m.in. występy na światowych scenach od Queen Elizabeth Hall (Londyn), po dj’skie koncerty na Ibizie, połączył swoje siły z mieszkańcami i mieszkankami miasta, aby wspólnie stworzyć utwór Dźwięki Łodzi. Przez ostatnich kilka tygodni do biura festiwalu spływały kilku- kilkunastosekundowe nagrania kojarzące się Łodzianom z ich miastem. Pośród nich znalazły się nie tylko odgłosy przejeżdżających placem Wolności tramwajów, niedzielnych spacerów wzdłuż Piotrkowskiej, Prząśniczka czy nuty grane przez łódzkich muzyków. Nadesłano też dźwięki miejsc o bardziej osobistym znaczeniu, jak parki, ławki czy podwórka.

Żeby wesprzeć działania Łodzian Herbert przysłał do miasta również swojego akustyka, Chrisa Pickhaver’a, który w kwietniu zagłębiał się w brzmienie Łodzi. Jednym z najciekawszych dźwięków, jaki udało mu się zarejestrować, był płacz nowonarodzonego Łodzianina, na którego nagranie zgodziła się świeżo upieczona mama.

Oprócz dźwięków nadsyłano też zdjęcia miejsc, w których zostały one zarejestrowane. Zmiksowane, również pojawią się podczas koncertu, aby wzmocnić wrażenie unikalności utworu i jego lokalny wydźwięk.

Dlaczego jeszcze warto się pojawić 6 czerwca na rynku w Manufakturze? Wszyscy dotychczasowi uczestnicy koncertów Herberta są zgodni – wrażenia są niezapomniane, dźwięki niepowtarzalne, a atmosfera unikatowa. Co więcej – bezpłatny występ tak znanego artysty zdarza się niezwykle rzadko i nie wolno go wręcz przegapić!

Od godziny 20:00 w klimat miasta tkaczy wprowadzą nas alternatywnym, rockowym brzmieniem muzycy z rodzimego zespołu L.Stadt, zasłużenie zyskującego ogólnopolską popularność. Już sama nazwa składu nawiązuje do okupacyjnej nazwy Łodzi. Zespół tworzą Łukasz Lach (gitara, wokal, klawisze), Adam Lewartowski(gitara basowa), Andrzej Sieczkowski (perkusja) i Piotr Gwadera (bębny).

Choć nie trzeba ich Łodzianom przedstawiać, warto nadmienić, że od czasu wydania pierwszej z trzech płyt (2008) L.Stadt zagrał ok. 200 koncertów w Polsce, Europie i Ameryce.

6 czerwca 2014 r., 20.00-21.30
Manufaktura – Rynek
www.matthewherbert.comwww.lstadt.com

&nbps;