Cyrk Czterech Kultur i Teatru Licedei

Wyjątkowi artyści z imponującym dorobkiem już w pierwszy weekend czerwca w Wytwórni zaprezentują wyjątkowe przedstawienie – Cyrk Czterech Kultur.

Ta niezwykła, pełna humoru i nie pozbawiona refleksji rewia spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Widzowie odnajdą w niej całą feerię emocji. Cyrkowcy poprowadzą nas od śmiechu do łez, pokażą dobro i zło, wszystko to przy użyciu najwyższej próby pantomimy. Zostawią niezatarte wrażenia i skłonią do refleksji.

Teatr Licedei przez lata wypracował własny, unikalny styl, opisywany przymiotnikami takimi jak „niezrównany” czy „niepowtarzalny”, pozostający na pograniczu błazenady i tragicznej farsy.

Grupa została założona w 1968 roku w Leningradzie przez twórcę rewolucyjnej na skalę europejską autorskiej szkoły mimu, Sławę Połunina. Reżyser jest doceniany przez światową krytykę za płynne łączenie w swoich przedstawieniach teatru, klowningu, liryzmu i zabawy. Określają oni styl teatru jako „klownadę poetycką”, która niewiele ma wspólnego z cyrkiem w potocznym tego słowa znaczeniu. Staje na granicy tradycyjnej klownady, teatru rewiowego i tragifarsy. W miejsce słów artyści wstawiają plastyczne ruchy, wyrazistą mimikę, wspierają się muzyką i ekspresją ciała.

Na deskach Wytwórni do znamienitych artystów Licedei dołączą dzieci i młodzież. Razem przygotowali przedstawienie, które połączy pokolenia w zabawie i zadumie, pokaże, że różnice pomiędzy ludźmi są tylko pozorne, a sposób, w jaki postrzegamy drugiego człowieka, często jest jednowymiarowy i niezgodny z jego prawdziwą naturą.

Po występach niemal na całym świecie: Stanach Zjednoczonych, Kolumbii, Brazylii, Hongkongu, Chinach, Wietnamie, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Anglii, Holandii, Danii, Austrii, Japonii, Nowej Zelandii, na Kubie i Węgrzech, Szwajcarii, Czechach, Polsce, Bułgarii, Finlandii, Izraelu, Kanadzie i Luksemburgu – wreszcie nadeszła pora, żeby powitać teatr Licedei w Łodzi!

7 czerwca 2014 r., 19.00
Klub Wytwórnia
kapelatimingeriu.plwww.klinikalalek.art.plwww.licedei.com
 

&nbps;