„TimeBank”, Teatr Grotest Maru

grotest1

 
Czym jest czas? Czy zupełnie nami zawładnął? Czy czas to pieniądz? Pytania, które stawiamy sobie na co dzień artyści potrafią postawić w sposób zaskakujący i zupełnie nieprzewidywalny. Na przykład na fasadzie budynku Grand Hotelu w Łodzi. Tak, dokładnie – taniec, picie kawy czy wykonywanie codziennych czynności na wysokości trzeciego piętra – nikt nie przejdzie obojętnie obok pytań zadanych w taki sposób!

Grotest Maru to jedna z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich grup teatralnych, która zasłynęła przede wszystkim dzięki niezwykłym spektaklom ulicznym. Teatr specjalizuje się w tworzeniu widowisk opartych na interakcji z otoczeniem i publicznością.

Teatr założyli w 1996 roku Ursule Marie Berzborn i Nils Duemcke. Zespół realizuje przedstawienia z myślą o konkretnych miejscach, często angażując przy tym lokalnych artystów oraz społeczności. Dużą rolę w przedstawieniach pełnią widzowie, którzy mają znaczny wpływ na ich wyraz. Twórcy wykorzystują różne formy artystycznej ekspresji, m.in. taniec, sztuki plastyczne i instalacje. TimeBank to spektakl, który grupa wystawiała na wielu światowych festiwalach.

7 czerwca 2014 r., 20.00
Piotrkowska 72, Grand Hotel
http://www.grotest-maru.de/

&nbps;