O festiwalu

Festiwal Łódź Czterech Kultur 2014 odbędzie się w dniach: 6-15 czerwca 2014 roku.
Prolog: 17, 25 i 31 maja 2014 roku.

W dwa pierwsze weekendy czerwca odbędzie się po raz kolejny Festiwal Łódź Czterech Kultur. W tym roku nasze miasto odwiedzi… cyrk! Niesamowici, światowej sławy artyści opanują Piotrkowską i Wytwórnię, zapewniając rozrywkę publiczności niezależnie od wieku. Spacery po kamienicach, żonglerka, spacer ze słoniem – to tylko niektóre atrakcje, jakie zaplanowali organizatorzy tegorocznej edycji.

Nie zabraknie też muzycznych wrażeń. Obok dźwięków muzyki elektronicznej pojawią się melodie żydowskie i romskie, kapele uliczne, rock i jazz. Męski chór KAIROS przeniesie nas mocnym uderzeniem w najbardziej odległe zakątki świata. Studenci łódzkiej Filmówki przygotowali aranżacje najpiękniejszych piosenek z dwudziestolecia międzywojennego.

Miłośnicy bardziej „tradycyjnej” niż cyrkowa sztuki również znajdą coś dla siebie. Wystarczy wspomnieć chociażby o monodramach Adama Walnego, spektaklach plenerowych Mariusza Grzegorzka i Janusza Opryńskiego, gościnnym przedstawieniu Teatru Nowego z Poznania, czy koncercie Leny Piękniewskiej.

Dla organizatorów równie ważny jest społeczny wydźwięk wydarzenia. Zgodnie z założeniem, od pierwszej edycji zaplanowane wydarzenia mają prowadzić do porozumienia ponad podziałami i barierami. Dzięki współpracy z Festiwalem Terapia i Teatr widzowie będą mieli okazję przekonać się, w jakim stopniu niepełnosprawność drugiego człowieka wpływa na jego postrzeganie. 8 czerwca odbędzie się wernisaż Galerii Jeansów, projektu łódzkich środowisk artystycznych, którego głównym celem będzie pokazanie dzieciom z okolic ulicy Wschodniej prawdziwej wartości sztuki.

Wydarzenia festiwalowe uzupełniono o cykl debat. O pracy, edukacji, miłości i społeczeństwie w siedzibie festiwalu z Jackiem Żakowskim porozmawiają: Kazimiera Szczuka, prof. Zbigniew Izdebski, prof. Jan HartmanPiotr Pacewicz, prof. Juliusz GardawskiJacek Santorski, prof. Janusz Czapiński i prof. Stanisława Golinowska.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zapraszamy!

 

Pełen program możesz pobrać w wersji do druku. Pobierz ▶